FJORD BOHEMIA

O společnosti

Společnost Fjord Bohemia byla založena v roce 1999 jako malá firma na Praze 9 v Čakovicích. Její hlavní činností byla distribuce čerstvých ryb na český trh, zejména do restaurací, hotelů a přímým zákazníkům. Další činností, kterou si naše společnost udržela až do dnešních dnů, je uzení lososů přírodním a tradičním způsobem na bukovém dřevu, bez dodatečných konzervačních látek, včetně jejich distribuce.
Vzhledem k rychle rostoucímu trhu s čerstvými rybami, vznikl v roce 2006 nápad založit přímo v srdci Evropy v Praze servisní platformu, která se bude specializovat na zpracování veškerých ryb a dalších mořských produktů k pokrytí požadavků stále rostoucího trhu.
Fjord Bohemia je spojovacím článkem mezi dodavateli a jejich konečnými klienty, což přináší mnoho příležitostí pro spolupráci a take nové možnosti na trhu s čerstvými rybami. Tento propojující koncept je širokou nabídkou služeb jak pro dodavatele, tak zákazníky. Pro malé, střední a velké zákazníky našich dodavatelů. Naše celková představa je vytvořit synergie mezi všemi možnými stranami. Na základě této snahy mohou pak tyto strany využívat aktuální síť a tím je celý dodavatelský řetězec uzavřen.
Výsledky jsou ohromující, vzhledem k diverzifikaci naší nabídky, roční objemy zakázek neustále rostou, spolu s novými produkty z nových zemí a novými nápady – jednoduše se jedná o rychle se rozvíjející trh.
Profesionalita našeho týmu, založená na vice jak 10 letech zkušeností z trhů střední a východní Evropy nenabízí prostor pro jakékoliv pochybnosti.
Distribuce rybích produktů dnes vychází ze 14 států Evropy, přičemž 8 států je naší konečnou destinací, s průměrným objemem 350ti tun každý týden. Někteří naši partneři mají své kanceláře přímo v prostorách naší platformy v Praze, což jim ulehčuje komunikaci s klienty a práci na svých nových projektech.
Práce na nikdy nekončícím projektu je velkou výzvou pro každého!